Cep Telefonu Casus luğu İçin 10 İpucu 2020

ipuçları cep telefonu casusBugün piyasada pek çok cep telefonu casus yazılım uygulamaları bulunuyor ve hepsi de yüzeysel olarak bakıldığında arama, mesaj ve konum takibi özellikleriyle birbirinin aynısı gibi görünse de, her birinin kendine has opsiyonları bulunuyor. Hangi ürünü tercih ederseniz edin, yalnızca ihtiyaçlarınızı karşılayan bir uygulama seçmek istemekle kalmayacaksınız, aynı zamanda satın aldığınız uygulamadan nasıl olabildiğince çok faydalanabileceğinizi de öğrenmek isteyeceksiniz. İşte biz de bunu yapabilmeniz için size birkaç ipucu sunuyoruz.

1. Daima casus cep telefonu yazılımını ne için kullandığınızı bilin.

Daha işin en başından cep telefonu casus uygulamasını hangi amaçlar için kullanacağınızı belirlemezseniz, o zaman hangi özelliklerin sizin için önem taşıdığını da bilemezsiniz. Örneğin, telefonunu kaybolması ya da çalınması durumunda canlı GPS takibi özelliğine ihtiyaç duyuyorsanız, o zaman konum takibi işlevini yalnızca geçmişe geri dönerek yapabilen bir uygulama değil, hemen hemen gerçek zamanlı konum takibinin altından kalkabilecek bir yazılım tercih etmek istersiniz.

2. Yazılımı yasal sınırları içinde kullanın.

Casus cep telefonu yazılımını iş arkadaşınızla dalga geçmek için ya da onun mahremiyetini ihlal etmek için indiremezsiniz. Casus yazılımların tipik yasal kullanımı genellikle akıllı bir cep telefonu olan çocuklarınızı ya da şirket tarafından verilen akıllı cep telefonlarını kullanan çalışanlarınızı takip etmektir.

3. Bütün kurulum adımlarının tamamlandığından emin olun.

Cep telefonu casus yazılımının bütün gizli özelliklerine sahip olmak istemiyorsanız, o zaman kurulumu tamamladıktan sonra geride herhangi bir ikonun ya da dosyanın kalmadığından emin olmak için telefonu kontrol edin.

4. Verilerinizi yedekleyin.

Bazı cep telefonu casus uygulamalarında yedekleme özellikleri bulunuyor ancak çoğu, verileri CSV, XLS ya da PDF formatında elde etmenize izin verir. Topladığınız verileri üyelik hesabınızda ne kadar süre saklayabileceğinizi öğrenmek için casus yazılım servis sağlayıcınızın veri belleği gereksinimlerini kontrol edin.

5. Takibe aldığınız cep telefonunun çalınması ya da kaybolması durumunda başvuracağınız bir plan olsun.

Pahalı bir akıllı cep telefonunuz varsa, cihazınızın kaybolması ya da çalınması durumunda elbette ki onun üzerinde belli bir kontrol sahibi olmak isteyeceksiniz. Dolayısıyla böyle bir kazanın meydana gelmesi durumunda önceden bir plan hazırlamış olmak işinize yarayacak ve söz konusu planınızı hayata geçirmek için gerekli özelliklere sahip bir cep telefonu takip yazılımı seçmek isteyeceksiniz. Bu yazılımı geliştiren şirketlerden bazıları, size takip ettiğiniz telefonu kilitlemenize, casus uygulamayı kaldırmanıza ve telefonu tekrar ele geçiremediğinizde içindeki bütün verileri silmenize izin veren belirli bazı komutlar sunuyor.

6. Üyelik bilgilerini güvenli bir yerde saklayın.

Yalnızca üyelik kontrol panelinize erişim sağlayan giriş bilgilerinizi güvenli bir yerde saklamakla kalmayın, aynı zamanda takip edilen cep telefonu üzerindeki casus yazılıma erişiminizi sağlamak için size verilen kodları da güvenle muhafaza edin.

7. Mümkün olduğunca proaktif yöntemler kullanın.

Size belli uyarı tetikleri belirlemeniz için izin verecek bir cep telefonu casus yazılımı seçin. Bu uyarılar, anahtar kelimeler, coğrafi konumlar ve belli telefon numaralarından gelen aramalar olabilir. Örneğin, bazı ürünler küfür ya da uyuşturucu faaliyetleri ile ilgili kelimeleri tanımlamanıza izin veriyor, böylece söz konusu kelimeler hedef telefondan gönderilen ya da alınan mesajlarda kullanıldığında, siz de gerekli uyarıyı almış oluyorsunuz.

8. Kişiselleştirilmiş raporlama ile bilgi toplayın.

Bu, casus yazılımı özellikle iş için kullanılan akıllı cep telefonlarını takip etmek için kullandığınızda oldukça işinize yarayacaktır. Yazılım topladığı bilgileri size CVS ya da XLS formatında sunma özelliğine sahipse, bu bilgileri Microsoft Excel gibi yazılımlara aktarabilirsiniz ve istediğiniz her türden kişiselleştirilmiş raporlar oluşturabilirsiniz. İşinize yarayacak raporlardan biri, hangi çalışanların gerçekten akıllı cep telefonlarına ihtiyaç duyup duymadığını belirlemenize yardımcı olacakbir kullanım raporudur.

9. Mümkün olduğunca, casus cep telefonu uygulamasını değerlendirin.

Ücretsiz deneme süresi, para iadesi garantisi ya da düşük ücretli kısa üyelik seçenekleri olan ürünleri bulmaya çalışın. Casus cep telefonu yazılımları akıllı telefonlar üzerinde güvenilir bir biçimde çalışıyor olsa da, daha fazla özelliğe sahip olan bir yazılıma ihtiyacını olduğunu fark edebilirsiniz ve deneme süresi sayesinde istediğiniz zaman bir üründen vazgeçip nihai tercihinizi yapmak için bir başka ürünü denemeye başlayabilirsiniz.

10. Uygun olduğunca, ‘destek’ zihniyetini benimseyin.

Casus cep telefonu yazılımları sadece birini gizliden gizliye izlemek değildir. Bu yazılımların size bir yardım aracı olarak işlev görebileceği kullanımlarını aramaya deneyebilirsiniz. Mesela, eğer ergen çocuğunuz garip bir mahallede kaybolursa, casus yazılımın GPS takibi özelliği sayesinde onun yolunu bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer çalışanlarınızdan birine şirket tarafından verilen akıllı telefon çalınırsa ya da kaybolursa, cihazı bulmak için casus yazılım araçlarını kullanabilirsiniz.

Cep Telefonu Casus Yazılımın Püf Noktası

Bu 10 ipucu, hangi cep telefonu casus yazılımını satın almaya karar verirseniz verin elde edeceğiniz yazılımdan olabildiğince çok faydalanmanıza yardımcı olacak. Bir cep telefonunu takibe alırken bu ipuçlarını akılınızın bir köşesinde tutun.

DENEMEK ICIN TIKLA

Leave a Reply