Cep Telefonu Casusu Satın Alma Rehberi 2020

satın alma rehberiAkıllı bir cep telefonunu aktivitelerini takip etmek için kullanılan yazılım paketleri cep telefonu casusu olarak biliniyor. Bu yazılımlar temel olarak herhangi bir cep telefonunu söz konusu cihazı kullanan kişi hakkında ‘casusluk’ yapan bir cihaza dönüştürüyor.

Telefon Casus Yazılımın Satın Alma Rehberi

Söz konusu bu türden yazılımlar olduğunda piyasada pek çok şirket bulunuyor ve başlangıçta bu kadar çok ürün arasından seçim yapmak çok zor bir işmiş gibi görünebilir. Üstelik, bu uygulamaların hemen hemen hepsi gözünüze benzer özellikleri sunuyormuş gibi görünebilir. Dolayısıyla, detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Aşağıda doğru satıcı ve doğru ürünü seçmek adına size yardımcı olabilecek bir cep telefonu casusu satın alma rehberi sunuyoruz.

Hangi Ürünü Satın Alacağınıza Karar Vermek

Hangi ürünü satın alacağınıza karar vermek dört aşamalı bir araştırma gerektiriyor. Bu aşamalar şöyle:

  1. Akıllı telefonunuzla uyumlu olması
  2. Sağlanan özellikler
  3. Müşteri hizmetleri
  4. Sunulan garantiler

Bu dört alan takip eden kısımlarda detaylı bir biçimde açıklanacak. Bunları cep telefonu casus yazılımı sağlayıcıların önünüze serdiği labirentten sağ salim çıkmak için kullanabilirsiniz.

1. Akıllı Telefon Uyumluluğu

Cep telefonu casus yazılımı genel olarak 5 büyük akıllı telefon işletim sistemi üzerinde çalışır: Android, iOS (iPhone, iPad), BlackBerry, Symbian, ve Windows Mobile.

İlk adım akıllı cep telefonunuzun hangi işletim sistemini ve hangi sürümü kullandığını belirlemek olacaktır. Bunun ardında, casus yazılım satıcısının sitesine girdiğinizde, kendi işletim sisteminizi ve sürümünüzü söz konusu yazılımın desteklediği akıllı cep telefonu listesinden bulmalısınız.

Bazı şirketler, bu aşamayı kolaylaştırmak için destekledikleri bütün akıllı cep telefonlarının resimlerini de sunuyor.

Hatta bir adım daha öteye geçerek, elinizdeki spesifik telefonun desteklendiğinden emin olmak için sorunuzu şirketin teknik destek ekibine gönderebilirsiniz.

Ayrıca, cep telefonun servis sağlayıcısının da uyumluluk açısından göz önünde bulundurulması gereken bir faktör olduğunu aklınızda tutmalısınız. Belli bir cep telefonu casus yazılımı yine belli bir cep telefonu servisi ile birlikte kullanıldığında ortaya çıkabilecek farklı problemler olabilir.

2. Sağlanan Özellikler

Bir casus yazılım şirketinin sunduğu özelliklere bakmadan önce, ihtiyacınız olan özelliklerin bir listesini çıkarmak önemlidir. Mesela, WhatsApp üzerinden gerçekleştirilen sohbetleri takip etmek sizin için kritik bir önem taşıyorsa, o zaman seçeceğiniz şirketin bunu desteklediğinden emin olmak isteyeceksiniz.

Aynı zamanda, sunulan belli bir özelliğin sahip olduğunu cep telefonu hattının hizmet planı ile uyumlu olduğundan da emin olmalısınız. Örneğin, Verizon’ın CDMA ağı, herhangi bir casus yazılım satıcısı söz konusu özelliği sunsa bile akıllı cep telefonlarından aramalarını kaydetmenize izin vermeyecektir.

Yazılım şirketinin sunduğu bütün özellikleri detaylı bir biçimde inceleyin. Bazı fonksiyonlar sadece belli işletim sistemleri üzerinde çalışıyor olabilir. Buna örnek olarak, sunduğu diğer bütün özellikler 5 işletim sisteminin tamamı tarafından destekleniyor olsa bile, tuş kaydedici fonksiyonunun yalnızca Android ve iOS üzerinde çalıştığı bir cep telefon casus yazılım satıcısını verebiliriz.

3. Müşteri Hizmetleri Nasıl Çalışıyor?

Belli bir satıcının sağladığı müşteri hizmetleri düzeyini değerlendirmenin yollarından bir tanesi, web siteleri üzerinden sundukları kendi kendine yardım bölümlerini incelemek olabilir. Bazı şirketler, web sitelerinin destek sayfasından erişilebilen arama yapılabilen bir veri tabanı, sık sorulan sorular listesi ve ürün dokümantasyonu sunuyor.müşteri desteği

Diğer taraftan, zaman zaman karşı karşıya geldiğiniz bir problemi çözmek için biriyle konuşmak ya da sohbet etmek ihtiyacı da duyabilirsiniz. Şirketin sunduğu destek düzeyini değerlendirmek için, onlara ürün hakkında birkaç soru sorup size nasıl dönüş yaptıklarına bakabilirsiniz.

4. Garanti Veriyorlar Mı?

Cep telefonu casusluğu teknolojilerinin arkasında yatan teknoloji basit olsa da, derinlerde işleyen sistem oldukça karmaşıktır. Bu da elinizdeki akıllı cep telefonu ve sahip olduğunu cep telefonu servisi ile doğru şekilde işlev görmeyen bazı akıllı cep telefonu takip ürünlerinin mevcut olduğu anlamına gelir.

İşte bu nedenle, casus yazılım şirketinin para iadesi garantisi sunduğundan emin olmalısınız. Bu, sizi kullanamayacağınız bir yazılım için 12 aylık üyelik satın almaktan kurtaracaktır.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer noktalar

Bir cep telefonu casus uygulaması ararken göz önünde bulundurmanız gereken başka şeyler de vardır. Bunlar:

  • Takip edilecek akıllı telefona erişim gereklidir – Cep telefonu casus yazılımı her zaman takip edilecek olan akıllı cep telefonundan erişilmesi gereken bir indirme bağlantısı üzerinden yüklenir. Bu işlemi uzaktan yapmanın herhangi bir yolu yoktur ve dolayısıyla kurulum için cihaza fiziksel olarak kendi ellerinizle erişmeniz gerekecek.
  • iPhone ’lar üzerinde jailbreak işlemi yapılmış olmalı – Jailbreak işlemi iPhone’lar için gereklidir çünkü satın alacağınız cep telefonu casus ürünü Apple ’ın App Store ’unda mevcut olan bir uygulama değildir. Söz konusu yazılımın iPhone üzerinde diğer uygulamaların erişim hakkı olmayan kısımlara erişim hakkı olmalıdır. Bunu iPhone ’un iOS işletim sistemine sistem düzeyinde erişim hakkına sahip olmak gibi düşünebilirsiniz.

DÜZELTME: mSpy, jailbreak işlemine gerek kalmadan herhangi bir iOS cihazı üzerinden (iPhone, iPad ya da iPod touch) casusluk yapmanıza izin veren “Jailbreak olmadan mSpy” isimli yeni bir takip çözümünü piyasaya sürdü. Yani, telefonunuz üzerinde jailbreak işlemini uygulamak istemiyorsanız, mSpy sizin için iyi bir çözüm olabilir.

  • İnternet bağlantısı gerekiyor – Bu ürünlerin yalnızca indirme ve kurulumu için değil, fonksiyonlarının da iyi bir şekilde çalışması için güvenilir bir internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. İnternet cep telefonu casusluk sisteminin temel unsurlarından biri. Aynı zamanda, cep telefonu hizmetinizin bir veri planı paketine sahip olması gerektiğini aklınızda tutun, böylece takip etmek istediğiniz akıllı cep telefonundan internete erişim sağlayabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ne yazık ki, piyasada ürünleri konusunda pek de dürüst olmayan bir sürü yazılım şirketi bulunuyor. Hepsi de mümkün olamayacak kadar iyi özellikler sunduklarını iddia ediyorlar. Eğer bir ürün fazla şişiriliyorsa, bu ortada bir sahtekarlık olabileceğinin ilk işareti olabilir.

Dikkat edilmesi gereken bazı özellikler, cep telefonun casusunun Bluetooth üzerinden çalışacağı ya da yazılımın uzaktan indirilebileceği iddialarıdır.

Muhtemelen şimdiye kadar cep telefonu casus yazılımı seçmenin ve satın almanın hafife alınmayacak kadar zorlu bir iş olduğunu fark etmişsinizdir. Satın alacağınız ürünün ihtiyaçlarınızı kusuruz bir şekilde karşıladığından emin olmak için ödevinizi işin başından yapmış olmalısınız. Ürün değerlendirmelerini okumak da size doğru kararı vermek için ihtiyaç duyduğunuz bakış açısını sağlayacaktır.

DENEMEK ICIN TIKLA

İhtiyaçlarınızı eksiksiz bir biçimde karşılamayan hiçbir cep telefonu casus yazılımına kanmayın. Hangi ürünü satın alacağınıza karar verirken bu rehberden faydalanın ve bu türden yazılımların sunduğu özelliklerin tadını sonuna kadar çıkarın.

Leave a Reply