Çocuğunuzu Cep Telefonu Casus Yazılımıyla Korumak 2020

cep telefonu ile korumak

Sağduyulu bir ebeveynin yerini alamasa da, cep telefonu casus yazılımları sizin ebeveynlik görevinizi mümkün olan en iyi şekilde yerine getirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz en temel araçlar arasında yer almaktadır. Çocuklarınız akıllı cep telefonlarını yanında taşıyor, değil mi? O zaman neden bu cihazları siz yanlarında değilken onlara göz kulak olmaları için kullanmayasınız?

İşte, cep telefonu takip yazılımı geliştiricilerinin sağladığı şey de tam olarak bu: Fazladan bir çift göz. Bu şirketler piyasada mSpy, Mobile Spy Agent, MobiStealth, Detectico, Flexispy, ve başka isimlerle biliniyor. Ve uygulamaları Android, iOS, BlackBerry, Symbian, ve Windows Mobile akıllı cep telefonları üzerinden sessizce çalışıyor.

Cep Telefonu Casus Yazılımı Olmadığında

Cep telefonu casusu olmadığında, çocuğunuz başını bin bir tür derde sokabilir ve siz bunu farkına bile varamazsınız. Bu durumda bir ebeveyn olarak deneyimleyebileceğiniz durumlara verebileceğimiz bazı örnekler şunlar:

 • Nerede olduklarını tam olarak bilememenin getirdiği kuşku
 • Yaşıtlarının olumsuz etkisi altında kalmaları endişesi
 • Ders çalışma alışkanlarına dair kaygılar
 • Takip edildikleri korkusu
 • İnternetin etkisi altında kalmaları endişesi

Cep telefonu takip yazılımları bütün endişelerinizi, çocuklarınızın her zaman yanında taşıdığı akıllı cep telefonlarını bir casusluk cihazı gibi kullanarak ortadan kaldırıyor. Hem de pahalı takip ekipmanlarının aksine, bu işi çok daha makul bir fiyata halledebiliyorsunuz.

Cep Telefonu Takip Yazılımı Ne Yapıyor?

Tipik olarak cep telefonu casus yazılımları, bir ebeveyn olarak size muazzam yardımı dokunacak özelliklere sahiptir. Söz konusu yazılımlar takibe alınan akıllı cep telefonu üzerinde çalışır ve aşağıdaki bilgileri toplayarak size rapor eder:

 • Hem geçmişe dönük hem de güncel GPS takibi
 • E-posta, SMS ve WhatsApp, iMessage, BBM ve diğerleri gibi ücretsiz sohbet uygulamaları üzerinden gönderilen ve alınan tüm mesajların eksiksiz metinleri
 • Kontak kişileri dosyaları üzerinde yapılan değişiklikleri raporlama
 • Çekilen bütün video ve fotoğrafların kayıtları
 • Aramanın saat/tarih bilgisi ile kontak kişisinin bilgileri de dahil olmak üzere, yapılan ve gelen aramaların kimlik bilgilerinin raporlanması
 • Arama kaydının alınması
 • Aramalara, metinde belli kelimelere ve erişilen belli uygulama ve web sitelerine müdahale etmek hakkı
 • Web sitelerine erişimi, gelen aramaları ve uygulamalara erişimi engelleme

Bu listeye daha fazla özellik eklenebilir ancak bir ebeveyn olarak bir cep telefonu casus uygulamasının işinize ne kadar yarayabileceğini gördüğünüzü umuyoruz.

Ebeveynler için Faydalı Özellikler

Yukarı bahsi geçen özellikle size bir ebeveyn olarak nasıl yardımcı olabilir? Muhtemelen bunun farklı yolları olduğunu fark ettiniz bile. Çocuğunuzun cep telefonunda çalışan cep telefonu takip yazılımı sayesinde, cihazın kullanıcısının aktivitelerine dair gerçekleri anında öğrenebilirsiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:geo-fencing

 1. Çocuğunuzun size söylediğinin aksine gerçekte nerede olduğunu göreceksiniz. Örneğin: GPS takip özelliği okulda olması gereken yerde çocuğunuzun atari salonunda olduğunu söylüyor.
 2. Artık yeni arkadaşlar sizden bir sır gibi saklanmayacak.
 3. Bütün kısa mesajları göreceksiniz, özellikle de uyuşturucu satın alındığını ya da alkollü partilere gidildiğinden söz eden uygunsuz mesajları takibe alabilirsiniz.
 4. Ergen çocuğunuzun çektiği video ve fotoğrafların gerçek yüzünü göreceksiniz. Bunlar uygunsuz şeyle mi yoksa değil mi?

Bu listeye eklenebilecek birkaç örnek daha var. Cep telefonu casus yazılımları tarafında sunulan özellikler, pek çok koşulda ihtiyacınız olan sonuçları size sunuyor.

Cep Telefonu Takibi Tedbirli Olmanıza Yardımcı Oluyor

Bazı cep telefonu takip uygulamaları çeşitli emirler ve üye kullanıcının kontrol paneli üzerinden yapılan ayarlar sayesinde filtrelemeye ve engellemeye de izin veriyor. Bunun gibi bir özellik sizin tedbirli bir ebeveyn olmanıza yardımcı oluyor. Filtreleme ve engellemenin örnekleri arasında ise şunlar var:

 • Kısa mesajlarda önceden tanımlanmış belli anahtar kelimelerin tespit edilmesi
 • Engellenmiş arama listesindeki bir numaradan gelen aramanın raporlanması
 • Cep telefonu üye kullanıcının belirlediği sakıncalı alana girdiğinde uyarı gönderilmesi
 • Günün belli saatlerinde akıllı cep telefonunun kullanımının kısıtlanması
 • Zamanı boşa harcayan uygulamaların kullanılmasını engelleme
 • Uygunsuz web sitelerine erişimi engelleme

Tedbirli bir ebeveyn olmak daima sonradan tepki vermekten iyidir çünkü bu sayede problemler hemen hemen çözümsüz bir hal almadan onlarla baş etmeniz mümkündür. Dolayısıyla, tedbirli davranmak istiyorsanız, bu özelliklerin hepsine ya da bazılarına sahip olan bir casus yazılımı seçin.

İndirme ve Kurulum

cep telefonu casusu baslamak icin kolay adimlar

Cep telefonu takip yazılımıyla casusluğa bağlamak çok ama çok kolay. Yapmanız gereken tek şey ihtiyaçlarınıza uyan ürünü seçip satın almak ve sonra da aşağıdaki adımları izlemek:

 • Adım1: Casus yazılımı satınaldıktan sonra çocuğunuzun akıllı cep telefonunu ele geçirin.
 • Adım2: Uygulamayı satın aldığınız şirketin talimatlarına göre akıllı telefona yükleyin ve gereken ayarları yapın.
 • Adım3: Güvenli üye kontrol paneli üzerinden toplanan bilgileri incelemeye başlayın.

DENEMEK ICIN TIKLA

Muhtemelen, çocuğunuza akıllı bir cep telefonu vermeden önce, cep telefonu takip uygulamasını cihaza yüklemek ve kurmak çok daha kolay olacaktır. Bu sayede, uygulama gizlilik modunda çalışıp çocuğunuzun bütün aktivitelerini takibe alırken fark edilme ihtimali oldukça zayıf olacaktır.

Cep telefonu casus uygulamalarının sunduğu fazladan bir çift gözden siz de yararlanın. En İyi Telefon Casusları Değerlendirmelerini ziyaret edin ve çocuğunuz hakkındaki gerçekleri bilmemekten kaynaklanan problemler başınıza üşüşmeden önce önleminizi alın.

Leave a Reply