Cep Telefonu Casus Yazılımını Uzaktan Kurabilir Misiniz 2020?

 

cep telefonu casus yazilimi uzaktan kurmakCep telefonu casus yazılımları aşağıda sıraladığımız birkaç nedenden dolayı uzaktan kurulamaz.

Temel Kurulum Ön Koşulları

Temel olarak casus cep telefonu yazılımlarını uzaktan kuramamanızın dört nedeni vardır ve bunlar:

  • Akıllı cep telefonlarında cihaza fiziksel olarak erişmeniz gerekir.
  • Tamamlanabilmesi için gerçek bir insanın müdahale etmesini gerektiren kurulum adımları vardır.
  • Kurulum işleminden geriye kalan izlerin yazılımı idare eden kişi tarafından kaldırılması gerekir.
  • Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek durumunda kalabilirsiniz.

Bu adımlar, daha bilinmeyen kaynaklardan indirilen uygulamaların kurulumu için iPhone ’lar üzerinde jailbreak işleminin yapılması ve Android cihazlarda da rooting işleminin yapılması gerekliğinden söz bile etmiyor. Söz konusu iki durumda da, tamamlanması gereken işlemin gerçek bir kişi tarafından yapılması gerekir.

Cihaza Fiziksel Erişim Olmazsa Olmaz

Cep telefonu casus yazılımları tipik olarak hedef alınan akıllı cep telefonunun web tarayıcısı ya da üzerinde jailbreak yapılmış bir iPhone ’da bulacağınız Cydia uygulaması üzerinden kurulur. Dolayısıyla, bir şekilde cihazı fiziksel olarak ele geçirmeniz gerekir. Size verebileceğimiz en iyi tavsiye, takibe almak istediğiniz akılı telefonu çocuğunuza ya da çalışanınıza vermeden önce cep telefonu casus uygulamasını cihaza indirmeniz ve kurmanız olacaktır.

Yapılandırma İçin Karar Vermeniz Gerekiyor

Akıllı telefona fiziksel erişim sahip olma ihtiyacının bir başka nedeni ise, kurulum aşaması sırasında verilmesi gereken yapılandırma kararları olabilir. Örneğin, casus uygulamanın topladığı hangi kayıtların size gönderilmesini istediğinize ya da yükleme/güncelleme aralıklarının ne kadar olacağına karar vermeniz gerekebilir. Bunların hepsi yazılımı geliştiren şirkete bağlı durumlardır.

Kurulumun Ardında Bıraktığı İzleri Ortadan Kaldırma

Bu durum, cep telefonu casus yazılımının üreticisine bağlı bir şeydir. Bazı ürünler, kurulumun ardında kalan bütün izlerin ortadan kalktığından emin olmanız için Cydia uygulamasının (iPhone için) kaldırılması gibi bazı ek adımlar atmanızı talep eder. Bu sayede, uygulamanın akıllı telefonun kullanıcı tarafından tamamen takip edilemez bir biçimde çalışacağından emin olabilirsiniz.

Bir başka örnek ise, uygulamanın indirildiğine dair kanıtı cihazın web tarayıcısından kaldırmanızın gerekmesidir. Çoğu ürün, indirme işlemini yapmak için cihazın web tarayıcısını kullanır. Dolayısıyla, tarayıcının geçmiş sayfasına gidip buna dair bütün kayıtları silmeniz gerekir.

Müşteri Hizmetleri Gerekli Olabilir

Cep telefonu casus uygulamasını kurarken küçük zorluklarla karşılaşma olasılığınız daima vardır. Bu nedenle, müşteri hizmetleri başarılı bir şekilde kurulum işlemini tamamlayabilmeniz için sizi yönlendirirken, cihaz fiziksel olarak elinizde olmalıdır.

Cep Telefonu Takip Programını Özenle Seçmek

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cep telefonu casus yazılımını herhangi birinin akıllı telefonuna yükleyemeyeceğinizi bilmeniz. Takibe alacağınız cihazın sahibi siz olmalısınız. Ebeveynler akıllı telefonları çocukları için satın alır ve çalışanların kullandığı akıllı telefonların asıl sahibi şirketlerdir, bu nedenle bu konuda herhangi bir problem çıkmaz. Aksi takdirde, devletin gözünde gizlilik kanunlarını ihlal ettiğiniz için başınız büyük belaya girebilir.

DENEMEK ICIN TIKLA

Leave a Reply