Ücretsiz Telefon Casus Yazılımların Gizli Tehlikeleri 2020

ücretsiz telefon casusBazı insanlar, paralı bir telefon casus yazılımı alma riskine girmemek için İnternet’te bu yazılımların ücretsiz sürümlerini bulmaya çalışıyorlar. Ücretsiz kelimesi her ne kadar kulağa hoş gelse de, bu yazılımları kullanmaya başladıkça aslında işin hiç de böyle olmadığını göreceksiniz. Nitekim eskilerin dediği gibi “Parayı veren düdüğü çalar!” Ücretsiz telefon casus yazılımlarla ilgili gizli tehlikeleri ve bu yazılımları neden kullanmamanız gerektiğini yazının devamında bulacaksınız.

Ücretsiz Telefon Casus Yazılımlarının Temel Problemleri

Ücretsiz telefon casus yazılımlarıyla ilgili genel sorunlar şu şekilde özetlenebilir:

  1. Çok az denebilecek bir güvenlik ağı
  2. Teknik destek ya hiç yok ya da hiçe yakın
  3. Çok az özellik veya hiç çalışmayan özellikler
  4. Zayıf hizmet alt yapısı

Ücretsiz telefon casus yazılımları ile ilgili aklınızın bir köşesinde tutmanız gereken nokta, bu yazılımları yapanların üstün bir ürün yapmak için çok da çaba sarf etmedikleri gerçeğidir. Nitekim neden zahmet etsinler ki? Bütün gelişim masraflarını karşılıyorlar. Peki, o zaman yukarıda sıraladığımız sorunları biraz daha açalım.

Güvenlik Ağı Yoksunluğu

Ücretsiz telefon casus yazılımlarını geliştirenler mali desteklerini genelde, ilgili piyasa kullanıcılarının alışkanlıklarını bilmek isteyen şirketlerden alırlar. Bu nedenle geliştiriciler, ürünlerinin içine etik olmayan bir şekilde market araştırması yapmak için spamler, Trojan virüsleri, zararlı yazılımlar ve reklamlar gömerler.

Bu durum ayrıca, ücretsiz telefon casus yazılımları içerisinde kendi güvenlik boşluklarını oluşturur ve böylece virüslere açık bir hale gelirler. Sonuç olarak, hesap ettiğinizden çok daha fazla bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Zayıf veya Hiç Olmayan Teknik Destek

Zayıf veya hiç olmayan teknik desteğin kökenleri, ücretsiz telefon casus yazılımları geliştirenlerin çok fazla paraları olmaması ve bu nedenle de destek personeli için ödenekleri bulunmamasında yatar. Eğer yazılım ile ilgili bir sorununuz olursa, yapabileceğiniz çok bir şey de yoktur.

Çok Az ve Güvenilir Olmayan Özellikler

Telefon casus yazılımları ya da bu amaçlı benzer nitelikli yazılımlar geliştirmek, bu ürünü ücretli olarak sunan şirketler için oldukça pahalı bir iştir. Yatırımlarından geri dönüş ve gelecek satışlardan kâr beklerler. Bu nedenle de mümkün olabilecek en sağlam özellikler geliştirebilmek ve müşterileri ikna edecek fırsatlar ekleyebilmek için oldukça fazla zaman ve kaynak ayırırlar.

Fakat bu, ücretsiz telefon casus yazılımları geliştiricileri için geçerli değildir. Bu geliştiriciler, yazılımları içerisinde birçok ilgi çekici özellik sunuyor olsalar da, bu özellikleri test edecek kaynakları olmadığı için, özelliklerin birçoğu akıllı telefonlara kurulduktan sonra çalışmaz.

Hizmet Alt Yapısı Eksikliği

Tipik bir telefon casus yazılımı, takipteki cihazda çalışmasının yanı sıra aynı zamanda, yüklü olduğu akıllı telefondaki bilgileri depolamak ve indekslemek için satıcının sitesindeki sunucuda da çalışan bir uygulamadan oluşur. Bu, ücretli bir hizmet satın alırken para verdiğiniz bölümdür.

Bu yine, ücretsiz telefon casus yazılımı sağlayıcıları için geçerli değildir. Kullanıcılarından her hangi bir kazanç sağlamadıkları için onların pahalı sunucular satın almaları ve bu sunucular üzerinden hizmet vermeleri mümkün değildir. Casus yazılımdan gelen bilgileri muhtemelen ağır çalışan ve veri bant genişliğiyle başa çıkamayan düşük özellikli masaüstü bilgisayarlarında depolarlar.

Telefon Casus Yazımı İçin Para Vermek İmkanınız Dahilinde

Ücretli telefon casus yazılımları, sizin düşündüğünüz kadar pahalı değildir. Bazı satıcılardan 12 aylık bir aboneliği aylık 8 dolara satın alabilirsiniz. Diğer bazı satıcıların fiyatları ise bu fiyatı aşmayacak düzeyde olabilir.

Fakat bir de paranızın karşılığında alacaklarınızı düşünün:

  • Eksiksiz ve 7/24 hizmet veren müşteri desteği
  • Satıcının İnternet sitesinde erişilebilir ürün belgeleri
  • Takip edilen akıllı telefon üzerinde hiçbir şekilde tespit edilmeden çalışan eksiksiz test edilmiş ve sağlam bir uygulama
  • Aynı anda takip edilen birçok akıllı telefondan gelen veriyi kaldırabilen data bant genişliği bulunduran en son teknolojiye sahip sunucular

Eğer halen riskler konusunda endişeli iseniz, bazı satıcıları, ürünleri hakkında uzun vadeli bir karar vermeden önce 3 aylık bir deneme aboneliği satın alabileceğiniz önerilerde de bulunuyorlar. Ebeveynler, işverenler ve eşleri ele avuca sığmayanların hepsi, değer verdikleri veya sorumlulukları altında olan kişiler hakkındaki gerçekleri bilmek isterler.

Ücretsiz telefon casus yazılımları ile risk almayın çünkü bu her halükarda hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Bunun yerine sağlam ücretli bir ürün sunan ve gerçeği güvenilir bir şekilde ortaya çıkaran bir satıcıyı seçin.

Leave a Reply