Neden biri sahte arkadaşlık isteği oluşturmak için çaba sarf eder

Belki güzel mankenler doğal olarak sizi cezbeder, belki etmez.

Göz kamaştırıcı bir manken az önce size arkadaşlık isteği gönderdi mi? Hafızanızı yokladınız fakat arkadaşı olarak sizi eklemeye çalışan kişiyi hatırlayacak gibi doğrusu görünmüyorsunuz. Onlar gerçek mi ya da bu, sahte arkadaşlık isteği mi?

Neden biri sahte arkadaşlık isteği oluşturmak için çaba sarf eder?

Bazısı zararsız, bazısı kötü niyetli pek çok nedenden dolayı sahte Facebook arkadaşlık isteği alabilirsiniz, size sahte ve/veya kötü niyetli arkadaşlık isteği gönderebilecek bazı insan tipleri buradadır:

Dolandırıcılar

Dolandırıcılar, sizin “yalnızca arkadaşlar” olarak sınırladığınız kişisel bilgilere daha fazla erişim elde etmek amacıyla sahte Facebook profili oluşturabilirler ve arkadaşınız olmak isteyebilirler. Bu bilgi, sizin iletişim bilginiz (spam amacıyla) ya da a bir yemleme ( oltalama ) saldırısı için size tuzak kurmada kullanışlı olabilen diğer kişisel bilgilerinizi içerebilir.

Kötü Niyetli Bağlayıcılar

Siz onların arkadaşlık isteklerini kabul ettikten sonra Facebook haber akışınızda sonlanan kötü amaçlı yazılıma veya yemleme sitelerine kötü amaçlı bağlantılar gönderen saldırganlardan istekler de alabilirsiniz.

Catfishciler

MTV televizyon şovu “Catfished” tekrar tekrar gösterilmesine rağmen, o seksi profil resminin arkasındaki kişi reklam ettikleri şeye yakın bir şey olmayabilir. Çevrim içi aşk arayan kurbanları yakalamak girişimi içindeki catfishciler mankenlerin resimlerini kullanarak özenle hazırlanmış çevrim içi profiller oluşturabilirler. İstekli bir kurban bulmadan önce çok büyük sayıda insana gelişigüzel arkadaşlık istekleri gönderebilirler.

Eski karı / koca / kız arkadaş / erkek arkadaş

Eğer bir ilişki kötü bir şekilde sonlanırsa, o kişiyi arkadaşlıktan çıkarmakla sonuçlanabilir. Facebook arkadaş çevrenizin dışında olduğunu ve gittiklerini düşünebilirsiniz, fakat sahte kimlik oluşturarak ve yeni diğer adlarıyla arkadaşınız olarak dönüş yolu bulmayı deneyebilirler.

Bu, ekranın diğer tarafında onlar olduğunu bilmeksizin sizin ne yaptığınızı onların takip etmelerine izin verir.

Şimdiki karı / koca / kız arkadaş / erkek arkadaş

Eğer ahlaksız bir tutum içerisinde eşiniz yada sevgiliniz sadakatinizi sınamaya çalışıyorsa, onların arkadaşı olmanız için sizi kandıran çekici profil resmi kullanarak sahte profil oluşturmaya son çare olarak başvurabilirler böylece cinsellik çağrıştıran gönderilerine veya sohbetlerine cevap vermenizi denemek yoluyla testi ileriye götürürler. Size karşı ileride kullanmak niyetiyle bu bilgileri kayıt edebilirler.

Özel Dedektifler

Özel dedektifler de, sizle ilgili daha fazla bilgi öğrenmelerine yardım etmesi için sahte profil arkadaş istekleri kullanabilirler. Bu, normalde genel görünümden sınırladığınız ve sadece arkadaşlar için ayırdığınız bilgi türüdür.

Top Telefon Casus Yazılımları için tıklayın.

Leave a Reply