Instagram Casus Uygulamalarıyla Bağlarını Kesiyor mu?

Epey popüler bir fotoğraf paylaşım ve sosyal medya web sitesi olan Instagram Ekim 2010’da piyasaya çıktı ancak kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Ve Ekim 2012’ye gelindiğinde, Wikipedia’ya göre dünya çapında yüz milyon aktif kullanıcıya sahipti.

DENEMEK İÇİN TIKLA

Peki Instagram neden bu kadar popüler?

Her gün Facebook üzerinde binlerce fotoğraf paylaşılıyor olsa bile Instagram daha genç bir grup olan ‘selfie’ jenerasyonuna hitap ettiği için Facebook ’un bile önüne geçmeye başladı. Ayrıca, kullanıcıların fotoğraflarda etiketlenmesine de izin veriyor ki bu da grup toplantıları ve grup selfie’leri için harika bir özellik.Instagram casus programı

Tüm bunların yanı sıra Instagram fotoğraf severlere de daha çekici geldi. Sanatsal resimler birçok hesaptan paylaşıldı (doğa, çocuklar, seyahat, spor ve elbette ki yemekler gibi birçok konuda sanatsal resimler paylaşıldı). Instagram’ın varlığı hem profesyonel fotoğrafçılara hem de amatör fotoğrafçılara kendilerini ifade etmek için bir araç sundu. Çok sayıdaki fotoğraf filtreleme seçenekleri bir amatörün bile kısa zamanda bir foto muhabirine dönüşmesini mümkün kılıyor.

İnstagram şifresini çalmak mümkün mü?

Ancak, yazılım geliştiricileri Instagram, şifrelerinin çalınması olayı üzerine API’sini kullanarak üçüncü tarak uygulamalarını gözden geçireceklerini açıkladığında hayal kırıklığına uğradı. The Inquirer’a göre:

“Instagram, yazılımcı blog’unda API’sini kullanarak yeni ve mevcut üçüncü parti uygulamaları gözden geçirmeyi planladığını söyledi. Bunun nedeni ise ‘platform üzerinde gerçek deneyimler üzerine kurulu daha sürdürülebilir bir ortam yaratmak’ olarak açıklandı. Bu durum, kullanıcıların sandviç resimlerini paylaşmak için artık üçüncü parti uygulamalar üzerinden resim paylaşım hizmetine erişemeyeceği anlamına geliyor. Instagram’ın yeni uygulama onay süreci 3 Aralık’ta hayata geçtiğinde firma eksiksiz paylaşımlarını çeken uygulamaları yasakladı ve kullanıcılara kendi içeriklerini paylaşması için yardımcı olan ve markalara hedef kitlelerini tanıması için destek olan uygulamalara izin verdi. Yazılımların uygulamalarını sunmak için 1 Haziran’a kadar vakti olacak. Instagram, değerlendirme süreci devam ederken uygulamalarını geliştiren ve test eden yazılımcılar için bir Sandbox Modu sunacak. Instagram, yeni süreç 3 Aralık’ta hayata geçene kadar hiçbir yeni uygulamayı kabul etmedi.”

İnstagram’a ulaşım daha da zorlaşıyor

Yazılımcıların düzeltmek isteyeceği bir Instagram casusu bulunuyor mu? Bu elbette ki mümkün. İngiltere’de geliştirilen InstaAgent isimli oldukça popüler bir uygulama, Instagramcılara hesaplarını sinsi sinsi izleyen insanlara erişmelerine izin veriyordu. Makale şöyle devam ediyor:instagram şifresi

“Instagram’ın API’sini sınırlaması haberi, Apple’ın liste başı olan bir Instagram müşterisini App Store’dan geri çekmek durumunda kalmasının açığa çıkışından sadece bir hafta sonra duyuruldu. Bunun nedeni ise şifrelerin çalınması ve zararlı yazılımların yayılmasıydı. Kendini İngiltere’deki Apple’ın popüler uygulamaları listesinin başında bulan InstaAgent, Instagram kullanıcılarının hesaplarını sinsice takip eden insanları görmesine izin verdiğini iddia ediyordu.”

Görünüşe göre, Instagram üçüncü parti uygulamalarını kontrol altına almak istiyor: İster InstaAgent gibi casus uygulamalar olsun, ister kullanıcı şifrelerini çalabilecek zararlı yazılımları yayan herhangi bir uygulama olsun. Sosyal medya sitesi olaylara hızlı bir şekilde tepki gösteriyor.

Eğer bir cep telefonu casus uygulaması ile ilgileniyorsanız, InstaAgent gibi Instagram casuslarının kapatılması konusunda endişelenmenize gerek yok. mSpy hedef telefona yükleyebileceğiniz modern bir cep telefonu casusu. Kurulumdan sonra kullanıcı bütün resimleri, videoları, sosyal medya aktivitelerini (tüm o Instagram fotoğrafları da dahil!), arama kayıtlarını, e-postaları, web tarama geçmişini ve çok daha fazlasını görebilirsiniz.

SATINAL

Bütün sosyal medya geliştiricileri son gelişmeleri yakından takip ediyor; bu onların sorumluluğu. Ancak piyasada başka seçenekler de bulunuyor ve mSpy gibi bir cep telefonu takip yazılımı muhteşem bir seçim olabilir. Çünkü İnstagramle beraber SMS, MMS, WhatsApp, Facebook, Viber, skype, Line vs.mesajlarına da ulaşacaksınız.

Leave a Reply